Основи роботи


Редагування будь-якої сторінки сайту.

Щоб змінити будь-яку веб-сторінку сайту, потрібно:

1) Обравши веб-сторінку, натиснути кнопку Редагувати сторінку (кнопка зверху праворуч у вигляді олівця).

2) Змінити назву сторінки. 

3) Використовуючи можливості вбудованого текстового редактора, набрати, відредагувати або відформатувати текстову інформацію, яка міститься на сторінці (для форматування тексту використати команди панелі Форматування в режимі редагування).
Команди панелі Форматування призначені для створення заголовків різних рівнів і форматування введених текстових фрагментів, зміни шрифту і розміру символів виділеного текстового фрагмента, розміщення змісту на сторінці.

4) Використовуючи в режимі редагування сторінки можливості меню Вставити Панелі редагування, можна додати на сторінку різноманітні об’єкти (зображення, презентації, електронні таблиці, відеофайли тощо). 
 а). Натиснути кнопку Редагувати сторінку (кнопка у вигляді олівця), щоб відкрити вікно редактора сторінки сайту.
б). В меню Вставити вибрати об’єкт який потрібно вставити на сторінку сайту. 

 Перед Вами з'явиться нове вікно, в якому ви можете вказати параметри вашого документа, такі як висоту, ширину і заголовок. Ми рекомендуємо 500x500px, але це не обов'язково. Ви можете вибрати будь-який зручний вам розмір. Натисніть Зберегти.  
Ви побачите порожній шаблон документа. Натисніть на нього, і у вас з'явиться можливість вирівняти документ по центру. Для цього виберіть "С" (Center). Якщо вам більше подобається вирівнювання по правому або лівому краю, натисніть "R" і "L" відповідно. Тут же можна включити і обтікання текстом. Натисніть Зберегти вгорі сторінки, і ви побачите свій документ на сайті.

в) Щоб вставити посилання натисніть Редагувати сторінку в лівому верхньому кутку, виділіть слово, до якого ви хочете додати посилання і натисніть кнопку Посилання на панелі редагування сторінки. Ви можете вибрати в якості посилання або вже існуючу сторінку сайту, або будь-яку іншу веб-сторінку.
 

г). Щоб зберегти виконані під час редагування сторінки зміни натиснути кнопку Зберегти. Вибрати кнопку Скасувати - щоб відмовитися від них.

                       Створення нової сторінки сайту.

1) Натиснути кнопку Нова сторінка (знак "+" зверху праворуч)
2) Назвати сторінку сайту
3) Натиснути кнопку "Створити"
4) Виконуємо послідовність кроків зазначених вище (Редагування будь-якої сторінки сайту).
5) Натиснути "Зберегти"


     Налаштування рівнів доступу до сайту

Сайт розміщено у Всесвітній мережі від моменту його створення.

Важливою перевагою даного сервісу Google – є можливість спільної роботи декількох користувачів: розробник, як власник сайту, організовує доступ користувачів до сайту в якості співавторів. Всі авторизовані учасники можуть редагувати сторінки, залишати коментарі до будь-якої з сторінок, а також додавати файли у вигляді додатків до сторінок.


                          Керування доступом до сайту.

Після розміщення матеріалів на створених сторінках сайту важливо налаштувати доступ до сайту колег, адміністрації, учнів і користувачів-читачів.
Інструменти управлінням правами на перегляд і редагування сайту знаходяться в Налаштуваннях спільного доступу кнопки спадного меню Докладніше.
Щоб кожен відвідувач міг переглянути сайт, навіть той в кого немає облікового запису Google, розробник сайту повинен зробити його загальнодоступним.



Для цього необхідно виконати наступні дії:
Докладніше - Спільний доступ і дозволи - Для всіх в Інтернеті.

Сайт буде відображатися в результатах пошуку і його зможе переглянути будь-який користувач. Для збереження налаштувань натиснути «Зберегти».

Налаштування доступу для редагування змісту сайту.
1. Після надання всім доступу для перегляду сайту, вибрати у вікні налаштування хто має доступ для редагування сайту.
2. У вікно Додати користувачів вдрукувати адреси користувачів з обліковим записом в Google та обрати рівень доступу: Може переглядати, Може редагувати, Може коментувати.
3. Натиснути "Надати доступ і зберегти" 

Користувач, який отримав повідомлення про надання йому доступу до редагування сайту, повинен його прийняти.
За наявності облікового запису Google він стає повноцінним користувачем сайту, вступаючи в ті чи інші надані йому права доступу до сайту.
При доступі Може редагувати користувач, що отримав дозвіл зможе редагувати вміст: створювати, видаляти, переміщувати, змінювати сторінки, додавати коментарі, файли тощо.
Тільки розробник сайту – «Власник» має можливість надавати право доступу або забороняти доступ кому б то не було, редагувати, змінювати сторінки, макет, структуру та ін. Також це означає, що він може надати рівень такого ж доступу, який має сам, своєму співавтору, керівництву.
 

Надання рівня доступу – «Усі користувачі, які отримали посилання».

Якщо є необхідність створити сайт з обмеженим колом доступу (внутрішнього користування) до перегляду змісту сайту, необхідно налаштувати обмеження.

1. Натиснути Спільний доступ праворуч зверху на сторінці сайту.
2. У вікні Налаштування видимості натиснути Змінити, обрати Усі користувачі, які отримали посилання та Зберегти.
У вікні Додати користувачів вписати адреси користувачів, які можуть переглядати сайт.
Тільки вони будуть мати доступ до перегляду сайту.

Змінюємо колір, шрифт і фонове зображення.
В макеті сайту змінюємо колір заголовка сайту, для чого необхідно перейти на першу створену сторінку Докладніше - Керування сайтом - Кольори та Шрифт - Заголовок сайту - Вибрати колір заголовку сайту - Зберегти.
Можна одночасно вибрати ще Фоновий колір заголовка сайту, Фоновий малюнок заголовка сайту, Розмір шрифту назви сайту тощо.

Зверніть увагу! Сайт створюється для різновікової категорії читача і користувача, тому всі внесені зміни в шрифт і кольори повинні бути читабельні.



Матеріали Для активних та досвідчених

ЧАРІВНИЙ СВІТ СЕРВІСУ GOOGLE SITES

Цей сайт - покроковий опис практичного досвіду роботи в Google Sites.   Повну базову інформацію ви знайдете у Google Sites Help а...